RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Meksyk: Zginęło 18 pracowników platformy wiertniczej

Publikacja: Czwartek, 25 października (12:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej osiemnaście osób zginęło w wypadku na platformie wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej. Wciąż nie jest znany los dalszych siedmiu ludzi.

Jak informuje koncern Petroleos Mexicanos, do którego należała platforma, do wypadku doszło w wyniku uderzenia w nią elementu wieży wiertniczej, co spowodowało wybuch gazu.

Ratownikom udało się wywieźć z platformy 61 pracowników. W momencie wypadku znajdowało się tam niemal 90 osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: