RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mazury: Piją wodę z azbestowych rur

Publikacja: Poniedziałek, 24 października (11:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Azbestowe rury dostarczają wodę pitną mieszkańcom kilku miejscowości w okolicach Nidzicy na Mazurach. Pamiątka po PRL-owskim systemie budownictwa nie daje spokojnie spać wielu rodzinom.

Ludzie boją się pić wodę z azbestowych rur. Z tego są różne choróbska, chociażby rak - mówią reporterowi RMF mieszkańcy gminy Kozłowo. Powinni wymienić te wszystkie rury. To jest niebezpieczne - dodają. Ugotuje pan wodę kilka razy, nie doczyści tego, to potem takie kawałki odrywają się i pływają w herbacie - opowiadają.

Władze gminy obiecują wymianę azbestowego rurociągu od kilku lat. Jak widać - bezskutecznie. Zaznaczmy, że wszystkie rodzaje azbestu znajdują się na liście czynników rakotwórczych.

Źródło: brak

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: