Dziecko przypadkowo znalazł na przystanku mieszkaniec Biskupic. Szybko powiadomił policję, która zadzwoniła na pogotowie. Lekarz karetki stwierdził, że dziewczynka najprawdopodobniej urodziła się w nocy. Ma zostać szczegółowo przebadana, a o jej losie w najbliższym czasie prawdopodobnie zdecyduje sąd.
Dla uniknięcia podobnych sytuacji Caritas uruchamia w Polsce tzw. „okna zycia”, czyli miejsca, w których matka może anonimowo zostawić dziecko i nie narazić przy tym jego życia na niebezpieczeństwo.