RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Marwit" pod lupą prokuratury

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prokuratura zbada sprawę skażenia bakteriami soków bydgoskiej firmy "Marwit". Doniesienie złożył toruński Sanepid. Sprawa wyszła na jaw dwa tygodnie temu, po zatruciu bakteriami dwóch chłopców w Śremie.

Sanepid podejrzewa, że bakterie dostały się do soków z zanieczyszczonej naturalnym nawozem marchwi lub buraków. Produkcję wstrzymano, a zakład poddano gruntownej dezynfekcji.

Obecnie trwa próbny rozruch zakładu. Soki z próbnej partii znowu będą zbadane, jeśli wszystko będzie w porządku, Sanepid pozwoli na uruchomienie normalnej produkcji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: