RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Maroko: Wzrasta zagrożenie terrorem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Marokańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wprowadziło w piątek wieczorem najwyższy stopień zagrożenia atakiem terrorystycznym.

Od krwawych zamachów w Casablance w 2003 r., kiedy zginęło 45 osób, marokańskie władze utrzymywały wysoki poziom zagrożenia terrorystycznego. Jednak w piątek, po spotkaniu w Rabacie szefów wywiadu, policji oraz innych służb bezpieczeństwa, zdecydowano się wprowadzić "najwyższy" stopień zagrożenia.

Oznacza to, że służby bezpieczeństwa w każdej chwili spodziewają się zamachów ze strony ekstremistów muzułmańskich.

W marcu i kwietniu tego roku doszło w Casablance do nowych prób ataków terrorystycznych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: