RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mark Webber przetestuje ulice w Singapurze

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Australijski kierowca Formuły 1 Mark Webber będzie pierwszym zawodnikiem, który sprawdzi w sobotę ulice Singapuru, na których w przyszłości wytyczona zostanie trasa wyścigu Grand Prix F1.

Jak podaje miejscowa gazeta "Straits Times", w Singapurze planuje się rozegranie ulicznego, nocnego wyścigu F1.

Webber, kierowca teamu Red Bull, przejedzie swym Porsche 911 GT3 ulicami metropolii, z szybkością dozwoloną przez przepisy ruchu drogowego. Nie mieliśmy czasu, by uzyskać zezwolenie na przekraczanie dozwolonych prędkości - powiedział Jyn Wee, szef Red Bulla na Singapur.

Mark Webber publicznie poparł plan rozgrywania nocnych wyścigów Formuły 1. Jeździłem już nocą i bardzo mi się podobało. Jestem pewien, że kibicom też się spodoba. To świetny pomysł - stwierdził Australijczyk.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: