Marion Jones po raz pierwszy została skazana w 2003 roku, w sprawie laboratorium Balco, które dostarczało sportowcom środki dopingujące, później w 2006 roku, w śledztwie dotyczącym oszustw bankowych byłego sprintera Tima Montgomery.
Jones przyznała się także do stosowania dopingu. Zwróciła medale olimpijskie zdobyte na igrzyskach w Sydney w 2000 roku, a jej nazwisko zostało wykreślone z listy wyników.
Była zawdoniczka mogła wybrać, w którym więzeiniu chce odbyć karę. Zdecydowała się na zakład w stanie Texas, by być jak najbliżej swoich dwóch synów.