RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Marion Jones jednak bez dopingu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Marion Jones została oczyszczona z zarzutów stosowania dopingu. Wynik badania próbki B, pobranej od mistrzyni świata i mistrzyni olimpijskiej na dystansie 100 i 200 metrów po czerwcowych zawodach w USA, okazał się negatywny.

Pierwszy test wykazał obecność w jej organizmie erytropoetyny (EPO), środka zwiększającego dopływ tlenu do krwi, przez co mięśnie są zdolne do zwiększonego wysiłku.

Dzisiejszy werdykt oznacza że Jones może wystartować w lekkoatletycznym pucharze świata w Atenach. "Jestem bardzo szczęśliwa" - napisała biegaczka w oświadczeniu dla prasy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: