RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Magna kupi Opla?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kanadyjska firma Magna obiecuje, że zasili koncern 350, a nie - jak oferowała wcześniej - 100 milionami euro. Oferta ma przekonać niemiecki rząd i szefostwo General Motors, ponieważ wciąż nie jest jeszcze pewne, czy kanadyjska firma i rosyjski Sbierbank przejmą fabryki aut "z błyskawicą" na masce.

Niemiecki rząd nadal bierze pod uwagę oferty funduszu R H J International i chińskiego Beijing Automotive. Plany inwestorów w stosunku do Opla bardzo się różnią: podczas gdy Magna i Sbierbank przewidują ekspansję na rynek rosyjski, R H J zapowiada zmniejszenie produkcji i zwolnienia. Rozmowy trwają.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: