Zdaniem wiceministra skarbu Michała Krupińskiego, zarejestrowanie działalności będzie bezpłatne. Natomiast za każdą zmianę wpisu urząd skarbowy pobierze opłatę w wysokości 25 zł. Wiceminister podkreślił, że prowadzone w przedsiębiorstwach kontrole nie powinny naruszać normalnego funkcjonowania firm. Kontrola musi być uzasadniona, rząd chce też ograniczyć czas ich trwania i wprowadzić zawieszenie działalności gospodarczej przez przedsiębiorców, rozliczających się na zasadzie karty podatkowej.
Projekt radykalnie poprawia warunki działalności gospodarczej. (...) Uchyli możliwość działań o charakterze korupcyjnym i przyspieszy podejmowanie decyzji w działalności gospodarczej - zapewnił premier. Zaznaczył, że przyjęty projekt to "pierwszy krok". Będą kolejne, odnoszące się do różnych dziedzin - powiedział. Chodzi m.in. o "otwarcie" różnych branż, zmiany odnoszące się do prawa budowlanego i inwestycji. Według niego, zmiany te są w przygotowaniu. Rusza też zespół, który będzie pracował nad przywróceniem wolności gospodarczej w Polsce.