Do kolizji doszło krótko przed godziną 8 na ruchliwej drodze krajowej nr 2 między Poznaniem a Świeckiem. Gimbus, który wcześniej zabierał dzieci z okolicznych miejscowości, wiózł je do szkoły w Boczowie. Za autobusem jechał TIR. Jego kierowca zagapił się i najechał na gimbusa.
Bezpośrednio po zdarzeniu droga była zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Teraz jest przejezdna, jednak kierowcy muszą jeszcze uważać na strażaków, którzy zajmują się oczyszczaniem jezdni z rozlanych płynów i oleju. Jest tam także policja, która ustala okoliczności zdarzenia.