Pomysłodawcy liczą na to, że samochody z ramkami pojadą w Polskę i ktoś je zauważy, a może zechce odwiedzić miasto. Każdego tygodnia rejestrowanych jest kilkaset samochodów, ich właściciele muszą się w takie ramki zaopatrzyć, żeby zamocować tablice rejestracyjne. Pomyśleliśmy, że dlaczego nie mogliby ich dostać od nas i przy okazji reklamować miasto - mówi Paweł Dudak- wicedyrektor Wydziału Komunikacji lubelskiego magistratu. Samochody jeżdżą po całej Polsce i nie tylko, może komuś wpadnie w oko taka ramka, zapamięta adres strony internetowej Lublina, która jest na niej umieszczona, zechce wejść i obejrzeć na początek wirtualnie miasto- dodaje. Od rana wydano już kilkanaście kompletów. Kierowcom lubelskie ramki się podobają. Pomysł może chwycić, na pewno zamontuję je na samochodzie- powiedział mi jeden z pierwszych rejestrujących dziś samochód w wydziale komunikacji właściciel auta. Sam często jak stoję w korku to z nudów czytam, co ludzie mają na tablicach-dodaje. Reklamują się tak różne firmy, dlaczego więc nie miałoby tego robić miasto?
Lublin promuje się na ramce
Lublin reklamuje się na ramkach. Ramkach tablic rejestracyjnych. Od dziś każdy kto rejestruje auto w urzędzie miasta, może otrzymać plastikowe ramki do mocowania tablic rejestracyjnych z logo Lublina.