RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lublin: Lekarsko-pielęgniarska pikieta siedziby NFZ

Publikacja: Środa, 24 maja (12:49) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilkuset pracowników służby zdrowia pikietowało lubelski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, domagając się podwyżek płac. Ten sam oddział NFZ wypłacił swoim pracownikom podwyższone pensje.

To nie podwyżki, a zapisana w układzie zbiorowym indeksacja płac – tłumaczą przedstawiciele lubelskiego NFZ. Każdy z pracowników dostanie w zależności od wysokości zarobków 0,75 procent pensji miesięcznie.

Lekarze i pielęgniarki mówią o żalu. Pod siedzibę Funduszu przynieśli transparent: „Chcemy pensji takich, jak w NFZ”. Doczytali także petycję do prezesa Funduszu. Na Lubelszczyźnie strajkuje w tej chwili 17 placówek medycznych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: