RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lublin: Część władzy w ręce młodych

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prezydent Lublina zamierza stworzyć Młodzieżową Radę Miejską. Jej członkowie mieliby uczyć się zasad demokracji i pomagać miejskim urzędnikom w rozstrzyganiu ważnych problemów.

Uczniowie, którzy chcą kandydować do rady, mają już wiele planów. Będzie więcej boisk i miejsc dla młodzieży - mówi jeden z kandydatów.

Będzie to organ konsultacyjny a nie rozstrzygający - podkreśla Andrzej Pruszkowski, prezydent Lublina. Pruszkowski jednak podkreśla, że „dorośli” urzędnicy będą musieli brać pod uwagę uchwały młodzieży.

W skład rady wejdą przedstawiciele wszystkich lubelskich szkół ponadpodstawowych. Jej członkowie mają być wybierani w demokratycznych wyborach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: