RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lublin bez "baobabu"?

Publikacja: Środa, 6 czerwca (13:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mieszkańcy Lublina nie mogą sobie wyobrazić swojego miasta bez "baobabu" na Placu Litewskim. W rzeczywistości to ponad 100-letnia potężna lipa, która wrosła w pejzaż Lublina, a teraz może stamtąd zniknąć.

Drzewo zaczęło chorować. Wierzchnia część jest w dość dobrym stanie, ale są problemy z korzeniami. W miasto ruszyła plotka, że "baobab" trzeba będzie wyciąć.

Z Piotrem Wroną z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin i zaniepokojonymi mieszkańcami rozmawiał reporter RMF FM Krzysztof Kot:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: