RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lubelszczyzna bez prądu po nocnych burzach

Publikacja: Czwartek, 23 lipca (08:11) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Aż 26 tysięcy mieszkańców województwa lubelskiego nie ma prądu. To efekt nocnych burz. Jak donosi reporter RMF FM Krzysztof Kot, silny wiatr w wielu miejscach pozrywał linie średniego i niskiego napięcia.

Najwięcej domów bez prądu jest w okolicach Puław. Tam aż 10 tysięcy odbiorców musi radzić sobie bez energii elektrycznej. Ucierpiały również linie w okolicach Świdnika, Piask, Kraśnika i Radzynia Podlaskiego. W samym Lublinie problemy występują w dzielnicy Głusk.

Energetycy proszą o zgłaszanie awarii. To pozwoli na szybsze zlokalizowanie uszkodzonych miejsc. Ekipy naprawcze rozpoczęły pracę tuż po burzy, tj. około godz. 3 nad ranem. Do wieczora wszystkie linie powinny być naprawione.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: prąd awaria

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: