RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łowicz: Koniec poselskich przywilejów?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Uchwałę znoszącą przywilej darmowych przejazdów komunikacją miejską przez posłów postanowili wprowadzić w swoim mieście radni z Łowicza.

Łatwo jednak powiedzieć, zrobić trudniej. Prawo do bezpłatnych przejazdów gwarantuje parlamentarzystom ustawa o wykonywaniu obowiązków poselskich. Dlatego radni grzecznie proszą: „panowie posłowie - zrzeknijcie się przywileju sami”.

Łowicz mógłby zaoszczędzić tak jak i całe państwo. Mam nadzieję, że ustawa też zostanie zmieniona, a przy okazji wprowadzone w życie przedwyborcze obietnice co do zmniejszania własnych przywilejów – mówią przedstawiciele Łowicza.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: