RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Londyńczycy inwigilowani przez władze?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolejny szczebel ewolucji społeczeństwa, czy może totalna inwigilacja? Takie pytanie zadają sobie mieszkańcy Londynu, ponieważ lokalne władze chcą korzystać ze szpiegowskich metod w walce z aspołecznym zachowaniem.

Władze jednej z gmin w zachodnim Londynie zamierzają umieścić miniaturowe kamery w starych puszkach po konserwach i podłożyć je w pobliżu dzikich wysypisk śmieci. Podobne urządzenia ukryte zostaną również w ścianach okolicznych budynków. Zdaniem przedstawiciela gminy, takie wysypiska są poważnym problemem i należy z nimi walczyć w każdy, nawet niekonwencjonalny sposób.

Władze sześciu innych gmin od pewnego czasu instalują ukryte kamery w kubłach na śmieci, aby wiedzieć, kto wystawia je przed dom w niewłaściwym czasie.

Według wielu londyńczyków takie metody pasują do „zamordyzmu” Korei Północnej niż do liberalnej tradycji Wielkiej Brytanii.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: