RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Londyn: Czerwone piętrusy idą na emeryturę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Legendarne czerwone piętrowe autobusy od wczoraj nie wyjeżdżają na ulice Londynu. <i>To koniec pewnej ery. Nie będzie można już wskakiwać do niego i wyskakiwać, kiedy się chce</i> - mówią londyńczycy.

Routmastery, czyli piętrusy służyły londyńczykom od prawie pół wieku; pierwsze egzemplarze pojawiły się na ulicach brytyjskiej stolicy w 1959 roku. Autobusy tego typu szybko stały się znakiem rozpoznawczym Londynu.

Po ich wycofaniu władze miasta planują utworzenie kilku „pamiątkowych” tras, po których jeździć będą kultowe autobusy. Pozostałe będzie można kupić na aukcji. Ceny wywoławcze - od 6 do 10 tysięcy dolarów.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: