RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łódzkie: Mieszkańcy Żytna bez wody do picia

Publikacja: Czwartek, 31 lipca (11:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 1,4 tys. mieszkańców gminy Żytno w Łódzkiem pozbawionych zostało wody do picia. W miejscowym wodociągu służby sanitarne wykryły bakterie coli. Aby zapewnić mieszkańcom wodę, władze gminy kupują 5-litrowe butelki wody mineralnej.

Woda przez cały czas jest odkażana. Wczoraj władze sanitarne pobrały kolejne próbki do badania. Wyniki będą znane w piątek. Według wójta gminy wodociąg może zostać uruchomiony najwcześniej w najbliższy wtorek.

Wody do picia pozbawiony jest ponad 1,4 tys. spośród blisko 6 tys. mieszkańców gminy. Problem dotyczy osób zamieszkujących takie miejscowości jak: Żytno, Sekursko, Magdalenka, Mała Wieś i Rędziny.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: