RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łódź śpiewa piosenkę turystyczną

Publikacja: Piątek, 14 marca (16:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Łodzi rusza 33. Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA 2008. Wykonawcy z całej Polski walczyć będą o Grand Prix; swojego ulubionego wykonawcę i piosenkę wybierze także publiczność.

Do konkursu zakwalifikowano 25 wykonawców; wystąpią m.in. Kuśka Brothers, Grzmiąca Półlitrówa, Dom o Zielonych Progach, Bez Jacka, U Pana Boga Za Piecem, Czerwony Tulipan, Jurek Bożyk. W tym roku podczas imprezy - jubileusz 30-lecie istnienia będzie obchodzić grupa Nijak.

Tradycyjnie impreza podzielona została na trzy części: koncerty konkursowe odbywać się będą w piątek i sobotę; na sobotni wieczór zaplanowano koncert gwiazd. W niedzielę nastąpi ogłoszenie wyników konkursu, występ laureaci a wieczorem zaśpiewa m.in. grupa Nijak.

Na festiwalu YAPA kariery rozpoczynali m.in. Elżbieta Adamiak, Stare Dobre Małżeństwo, Nijak czy Wały Jagiellońskie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: