Pilotażowy program domowej segregacji śmieci prowadzony jest w Łodzi od kilku lat. Wyniki pokazują, że nawet w naszych warunkach może on działać sprawnie. Stale segreguje butelki i opakowania - stwierdza starszy mężczyzna. Program niestety nie działa wszędzie – na wielu łódzkich osiedlach nadal nie ma specjalnych pojemników do segregacji śmieci.
Mieszkańcy, którzy będą sumiennie segregować śmieci, będą płacić mniej pieniędzy za ich wywóz. Kto jednak tego nie będzie robić – zapłaci karę do 500 zł.