RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łódź: Ponad 60 pustostanów do wzięcia

Publikacja: Piątek, 9 grudnia (18:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 60 pustostanów udało się odzyskać podczas kontroli urzędników w komunalnych budynkach w Łodzi. To jednak nie koniec – niezamieszkanych lokali może być nawet dziesięć razy więcej.

- Zdarzało się, że ktoś miał umowę najmu, ale jednocześnie miał prawo do mieszkania spółdzielczego lub miał wykupione inne mieszkanie - tłumaczy Wojciech Kuś, dyrektor wydziału lokali w łódzkim magistracie. W związku z tym gmina złożyła już 3 tysiące wniosków o oddanie kluczy. Teraz zajmą się nimi sądy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: