RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łódź: Kary za brak protestu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi zmierza karać pracodawców i lekarzy, którzy nie przystąpili do akcji protestacyjnej. <i>Powstrzymanie się od pracy było jak obowiązek</i> - mówi rzecznik izby Adrianna Sikora.

To do czego ich zmuszamy, odniesie pozytywny skutek dla nich wszystkich - argumentuje Sikora. Rzeczniczka izby uważa, że solidarność wśród lekarzy można wzbudzić także karami. To będą bardziej kary ambicjonalne, czyli np. rozmowa z rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej czy sędzią dyscyplinarnym - mówi.

W województwie łódzkim protestowały wszystkie szpitale wojewódzkie. Do protestu nie przystąpiła jednak część niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Łodzi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: