Frekwencja w Łodzi wyniosła 22,36 procent.
Według sondażu 78,8 proc. łodzian, którzy w pierwszej turze wyborów poparli Włodzimierza Tomaszewskiego, w drugiej turze zagłosowało na Zdanowską. Na jej kontrkandydata Dariusza Jońskiego (SLD) zagłosowało 21,2 proc. wyborców Tomaszewskiego.
57,9 proc. wyborców, którzy dwa tygodnie temu poparli Witolda Waszczykowskiego (PiS), oddało swój głos na Zdanowską, a na Jońskiego zagłosowało 42,1 proc.
64,5 proc. osób, które głosowały na niezależną kandydatkę Zdzisławę Janowską, w drugiej turze zagłosowało na Zdanowską. 35,5 proc. oddało swój głos na Jońskiego.
Pani prezydent będzie łatwo rządzić, bo Platforma Obywatelska ma większość w radzie. Zdanowska obiecuje też szeroką, egzotyczną koalicję: PO-PiS-SLD.