Lodowisko to jedna z zimowych atrakcji Stanów Zjednoczonych. W każdym sezonie korzysta z niego około 50 tysięcy osób. Latem, wiosną i wczesną jesienią w jego miejscu jest olbrzymia fontanna w kształcie koła. Zimą przyciąga łyżwiarzy, którzy ślizgając się mogą przy okazji podziwiać rzeźby stojące w pobliskim ogrodzie.
Jednak w niedzielę w Waszyngtonie w słońcu było ponad 20 stopni Celsjusza, więc o łyżwach można jedynie pomarzyć, jeśli nawet lód wytwarzają specjalne urządzenia. Posłuchaj relacji korespondenta RMF FM Pawła Żuchowskiego: