Naukowcy zbadali, w jaki sposób pisali listy wybitni pisarze, naukowcy, myśliciele, i porównali go z tym, jak piszemy listy my - współcześni miłośnicy e-maili. Okazało się, że Goethe, Einstein, Darwin, Hemingway czy Marx pisali listy cyklicznie, jeden za drugim. Nie kierowali się przy tym wagą tematu czy bliskością osoby, do której piszą. Wiele było w tym przypadku.
Jak się okazuje, dzisiaj, odpisując na komputerową korespondencję, zachowujemy się podobnie nielogicznie.