RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lepiej mieć nowy dowód osobisty.

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 2 miliony Polaków rozpocznie Nowy Rok bez nowego dokumentu tożsamości. Czekają na nich liczne utrudnienia a od 1 kwietnia być może i kary. Stare zielone książeczki tracą ważność 31 marca 2008.

Jednak od 1 stycznia dokumenty te nie będą uprawniały do przekraczania granic Polski. Brak nowego dokumentu tożsamości może powodować pewne utrudnienia także w kraju. Nie będzie można załatwić wielu spraw m.in. w urzędzie skarbowym, na poczcie czy w banku. Osoby które nie wymienią w terminie dowodów osobistych, mogą mieć kłopoty, bo według przepisów, brak tego dokumentu jest wykroczeniem, za które mogą zostać ukarani grzywną.

Plastikowe karty zaczęły w Polsce stopniowo zastępować książeczkowe dowody osobiste od 2001 roku.

Tagi: MSWiA

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: