RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lekarze zarabiają coraz więcej

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nawet 30 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają polscy lekarze – wynika z najnowszego raportu przygotowanego dla Ministerstwa Zdrowia, do którego dotarł "Dziennik”. To mniej więcej tyle, ile ich zawodowi koledzy w Niemczech czy we Francji.

Eksperci, choć zastrzegają, że to sumy przed opodatkowaniem i liczone razem z wynagrodzeniami za dyżury, potwierdzają, że w ostatnim roku pensje lekarzy naprawdę znacznie wzrosły.

Raport Ministerstwa Zdrowia dotyczy 384 szpitali, a więc mniej więcej połowy z nich. Choć wśród występujących w nim sum zdarzają się takie, do których wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, czyli 1200 zł, to według raportu średnia płaca lekarza z II stopniem specjalizacji wynosi 7211 tys. zł, czyli o 20 proc. więcej niż pół roku temu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: zarobki

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: