RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lekarze odłączą Szarona od respiratora

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W ciągu najbliższych dni lekarze odłączą Ariela Szarona od respiratora. Izraelski premier 4 stycznia doznał wylewu krwi do mózgu i od tego czasu pozostaje w szpitalu w Jerozolimie. Mimo odstawienia środków uspokajających polityk wciąż nie odzyskał przytomności.

To z kolei budzi obawy, że szkody spowodowane przez wylew mogą być bardziej rozległe, niż pierwotnie oceniano.

Teraz tylko respirator pomaga Szaronowi w oddychaniu. Aby ułatwić oddychanie, lekarze przeprowadzili u izraelskiego premiera tracheotomię. Rzeczniczka szpitala Hadasa, w którym przebywa polityk, poinformowała, że Szaron wciąż jest w stanie krytycznym, ale stabilnym.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: