RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lech Kaczyński w szpitalu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lech Kaczyński trafił do szpitala na badania. Jak powiedział dziennikarce RMF FM prezydencki minister Paweł Wypych, choroba to najprawdopodbniej efekt udziału głowy państwa w obchodach Święta Niepodległości, gdy było bardzo zimno i padał deszcz.

Przypominam bardzo aktywny udział pana prezydenta w uroczystościach 11 listopada. Akurat ten dzień w Warszawie był wyjątkowo niesprzyjający – lał deszcz i było bardzo zimno - powiedział Paweł Wypych. To jest infekcja. (…) Myślę, że listopad jest takim miesiącem, w którym Polacy tradycyjnie od wielu lat są większymi „udziałowcami” służby zdrowia. Pan prezydent jest po prostu przeziębiony - zaznaczył. Posłuchaj:

"Z powodu infekcji prezydenta, zgodnie z zaleceniami lekarzy, odwołany zostaje udział głowy państwa w zaplanowanych wydarzeniach do końca bieżącego tygodnia" – podała na swoich stronach internetowych Kancelaria Prezydenta. W czwartek Lech Kaczyński miał lecieć na nieformalny szczyt Unii Europejskiej do Brukseli.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: