Pacjenci skarżą się, że przepadają im terminy planowanych wizyt i że nie dostają zwolnień na drukach L4. Według Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, na Śląsku strajkuje ok. 70 szpitali i zakładów opieki zdrowotnej.
Wczoraj ewakuowano jeden z oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej. Z powodu głodówki pacjentami nie mogli opiekować się lekarze. W całej Polsce strajkuje 217 placówek.