RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lawina skarg na lekarzy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Coraz więcej pacjentów skarży się na strajkujących lekarzy – dowiedział się RMF FM. Tylko do śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia wpływa codziennie po kilkanaście skarg. Kiedy strajk w służbie zdrowia się zaczynał, nie było ich prawie w ogóle.

Pacjenci skarżą się, że przepadają im terminy planowanych wizyt i że nie dostają zwolnień na drukach L4. Według Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, na Śląsku strajkuje ok. 70 szpitali i zakładów opieki zdrowotnej.

Wczoraj ewakuowano jeden z oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej. Z powodu głodówki pacjentami nie mogli opiekować się lekarze. W całej Polsce strajkuje 217 placówek.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: