W poniedziałek startuje nowa ramówka RMF FM. Przez całe wakacje czeka na Was fantastyczna zabawa przy "Muzyce najlepszej pod słońcem". Nie zabraknie również najistotniejszych Faktów. W letniej ramówce RMF FM zadebiutuje pierwszy w Polsce radiowy serial przyrodniczy, który czytać będzie Krystyna Czubówna.

Podczas tych wakacji program "Wstawaj, szkoda lata" będzie zaczynał się codziennie o 5:30 i potrwa do 9:30. Poprowadzą go jak zwykle: Przemysław Skowron wraz z Marcinem Ziobro oraz Witold Lazar z Tomaszem Olbratowskim.

Codziennie od 9:30 do 17:30 RMF FM przełączać się będzie na "Czas Letni w RMF FM". Gospodarzami pasma będą: Małgorzata Kościelniak oraz Daniel Dyk, na zmianę z Krzysztofem Urbaniakiem oraz Piotrem Jaworskim. W tym paśmie pojawi się także Sławomir Kowalewski.

O godz. 9:50, codziennie w dni powszednie, na antenie usłyszymy pierwszy w Polsce radiowy serial przyrodniczy pod tytułem "Co w trawie piszczy", z udziałem m.in. Krystyny Czubówny. Nurkowałam w Amazonce, polowałam na torebkę w Paryżu i dałam w papę Papuasowi, ale do licha, to najzabawniejszy serial przyrodniczy, przy którym pracowałam - zwierzyła się Krystyna Czubówna.

Wakacje to także "Wielka Wakacyjna Kumulacja" - flagowy konkurs RMF FM w nowej, letniej odsłonie i z wyjątkowo atrakcyjnymi nagrodami. Słuchacze będą mogli wygrać nie tylko nagrody pieniężne, ale także wycieczki, laptopy, rowery, samochody.

Od poniedziałku do piątku, od 17:30 do 21:30, Darek Maciborek na zmianę z Marcinem Jędrychem poprowadzą wakacyjną "POP-listę".

W soboty i niedziele wieczorem na antenie RMF FM będzie królować "Przebój lata". Także i w tym roku słuchacze będą wybierali co tydzień, głosując na stronie www.rmf.fm, swoje przeboje, a pod koniec wakacji wybrany zostanie jeden, najgorętszy Przebój Lata.

W niedziele, od rana do popołudnia, powraca program "Swoją drogą". Tym razem Marta Grzywacz wyruszy w podróż do najciekawszych zakątków Polski i pokaże intrygujący świat tuż za miedzą.

Wieczorem, od poniedziałku do niedzieli, na antenę zaprasza "Miasto Muzyki" (21:30-1:30), program prowadzony na zmianę przez Roberta Konatowicza, Tomasza Brhela i Sławomira Kowalewskiego.