Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Straż Graniczna szukają osoby lub osób, które celowo oślepiają światłem lasera pilotów samolotów. We Wrocławiu odnotowano takie trzy przypadki. Z bloku na osiedlu oddalonym o 4-ry kilometry od lotniska, ktoś celował w samoloty laserem. Do podobnych zdarzeń doszło też na lotniskach w Katowicach, Szczecinie i Gdańsku.

Pracownicy portu lotniczego we Wrocławiu zapewniają, że takie sytuacje, choć nie są dla pilotów komfortowe, to jednak nie powinny sprawiać im większych próblemów. Można wstrzymać sam proces lądowania, można przekazać stery drugiemu pilotowi, można oddać stery w ręce pilota automatycznego. Takie opcje zawsze istnieją. Na razie to były niegroźne oświetlenia, ale oczywiście trzeba dmuchać na zimne, mówił mi Jarosław Sztucki z wrocławskiego portu lotniczego.

Jarosław Sztucki opowiada co przeżyli piloci w których ktoś celował laserem w czasie podejścia do lądowania. Zapewnił, że piloci wiedzą jak się w takich sytuacjach zachować, by pasażerowie czuli się bezpiecznie

Sprawcom, którzy "bawią się" w tak idiotyczny sposób grozi nawet 8 lat więzienia.