RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łacina wraca do szkół

Publikacja: Piątek, 21 marca (06:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by od 2009 roku licealiści uczyli się łaciny - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Eksperci ostrzegają - <i>to będzie martwy wymóg</i>.

Nowy przedmiot - łacina i kultura antyczna – ma się pojawić w liceach w 2009 roku. W opracowywanym w resorcie edukacji programie nauczania dla liceów ogólnokształcących, przewidziano po cztery godziny tygodniowo tego przedmiotu w drugiej i trzeciej klasie.

Łacina i kultura antyczna znajdzie się wśród rozszerzonych przedmiotów do wyboru, na które w zreformowanych liceach uczniowie będą się decydowali po pierwszej klasie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: