RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kuba: Propaganda płynie przez satelity

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kubańczycy, uważajcie na satelitarną propagandę – z takim apelem komunistyczne władze Kuby zwróciły się do obywateli kraju. Na celowniku rządzących mają się znaleźć wszyscy nielegalnie korzystający z anten satelitarnych.

Chodzi o ponad 10 tysięcy zestawów do odbioru telewizji satelitarnej. Korzysta z nich jednak znacznie więcej ludzi – właściciele pozwalają podłączać się do nich także swoim sąsiadom. Oficjalny organ partii komunistycznej, gazeta „Granma”, ostrzega, że „talerze” mogą być wykorzystywane przez rząd USA do nadawania wrogich informacji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: