RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kto przechwycił dokumenty ws. Wielgusa?

Publikacja: Wtorek, 9 stycznia (14:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na przełomie roku dokumenty na temat współpracy arcybiskupa Wielgusa z SB zostały wysłane do watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów. Nigdy jednak nie dotarły na biurko prefekta Kongregacji – pisze włoski dziennik "Il Giornale".

Autor artykułu - watykanista Andrea Tornielli, ujawnia, że było to liczące 68 stron dossier. Dodaje również, że Benedykt XVI dopiero w sobotę rano, dzień przed planowanym ingresem, otrzymał pocztą elektroniczną wysłane po raz drugi dokumenty o przeszłości arcybiskupa Wielgusa - wtedy papież postanowił przyjąć jego dymisję.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: