RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kto odholuje „Rotterdam”?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nie ma firmy chętnej do odholowania statku „Rotterdam”, stojącego w gdańskim porcie. Jutro wojewoda pomorski rozpisze kolejny przetarg. Transatlantyk miał być w Polsce wyremontowany - okazało się jednak, że na jego pokładzie jest 180 ton azbestowych śmieci.

Urząd Morski nakazał Rotterdamowi opuszczenie portu do 10 lipca. Wojewoda rozpisuje przetarg, ale liczy, że holenderski armator sam odholuje statek.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: