Tylko ci, którzy nie chcą nic odliczać od podatku, będą mogli scedować obowiązek wypełniania PIT-ów na szefa. Jeszcze w zeszłym roku pracodawca mógł za nas odliczać ulgę na dzieci, teraz rodzice sami będą musieli wypełnić zeznanie i złożyć je w urzędzie do końca kwietnia. To samo dotyczy internautów i tych, którzy zechcą odliczyć darowiznę.
Z pomocy pracodawcy będą mogli skorzystać tylko ci, którzy przez cały rok pracowali w jednej firmie. Kto zmieniał miejsce zatrudnienia lub brał dodatkowe zlecenia, będzie musiał sam zaprzyjaźnić się z PIT-em 37. Posłuchaj relacji Agnieszki Witkowicz: