RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Książę Monako zdobył Biegun Północny

Publikacja: Poniedziałek, 17 kwietnia (07:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Książę Monako Albert II dotarł wczoraj na Biegun Północny. Trwająca cztery dni ekspedycja psim zaprzęgiem jest częścią kampanii ekologicznej, której celem miało być zwrócenie uwagi na konsekwencje ocieplania się klimatu na Ziemi.

Książę wraz z siedmioma towarzyszącymi mu osobami wyruszyli z rosyjskiej bazy Barneo i pokonali ponad 100-kilometrową trasę. Oprócz władcy Monako w skład ścisłego zespołu wchodzi, m.in. lekarz księcia, brytyjska alpinistka, Szwed i rosyjscy polarnicy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: