"Eksploracja jaskiń to moje życie. Zajmuję się tym od kilkunastu lat. Wracam z jednej wyprawy i jadę na drugą" - przyznaje Krzysztof Starnawski, kandydat na Podróżnika Roku wybieranego w konkursie National Geographic. Polski nurek jest w czołówce głosowania i wciąż ma szansę na tytuł. Potrzebuje tylko Waszego wsparcia - do dzieła!

Najgroźniejszym przeciwnikiem polskiego kandydata w konkursie na Podróżnika Roku jest biegaczka terenowa z Nepalu - Mira Rai, która w tej chwili w rankingu wyprzedza polskiego nurka.

Głosowanie na Podróżnika Roku trwa do piątku 16 grudnia. O wynikach konkursu zadecydują internauci. GŁOSUJ TUTAJ >>>>

Pod koniec września zespół Krzysztofa Starnawskiego odkrył najgłębszą jaskinię podwodną świata - Hranicka Propast w Czechach.

Starnawski to jeden z najlepszych i najbardziej cenionych w świecie nurków jaskiniowych. Jest również ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Cały świat jest pełen jaskiń z projektami, które są dla mnie stworzone. Trudne, głębokie - takie lubię - przyznawał niedawno w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Pawłem Pawłowskim - Już planujemy wyjazd do Namibii, w Macedonii przygotowują jaskinię do naszej dalszej eksploracji, to samo w Albanii. Więc plany mam na najbliższe 10 lat!

Jak dodał, każde nurkowanie jest trudne i nieprzyjemne, bo to jest rozcieńczony kwas węglowy. Zawsze jestem trochę poparzony, sprzęt umazany jest w błocie - ale ta otchłań cały czas mnie ciągnie.

Aby zdobyć tytuł Podróżnika Roku Krzysztof Starnawski potrzebuje Waszych głosów. A zatem do dzieła.

GŁOSUJ TUTAJ >>>>

Mamy nadzieję, że powtórzy się historia sprzed dwóch lat, kiedy tytuł przypadł innemu Polakowi, Aleksandrowi Dobie.