Wokalista Budki Suflera Krzysztof Cugowski wystąpi w operetce Johanna Straussa "Zemsta nietoperza" w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Jak zapewnia sam artysta, będzie to dla niego nowe wyzwanie, które przysporzy mu dużo radości i przyjemności.

Ani wokalista, ani teatr nie ujawniają, co będzie śpiewał rockman w "Zemście Nietoperza".

Umówiliśmy się, że to będzie niespodzianka, publiczność dowie się dopiero na przedstawieniu. To będzie zaskoczenie, myślę, że sympatyczne - zapowiada Cugowski, dla którego będzie to pierwszy występ w operetce.

Operetka przez wiele lat PRL-u została troszeczkę zdyskredytowana, tym że wystawiano te najbardziej proste i nieskomplikowane przedstawienia, a są wśród nich naprawdę poważne dzieła - uważa lider Budki Suflera.

Cugowski wystąpi w trzech spektaklach - 6, 7 i 8 stycznia. Od 3 stycznia rozpoczyna próby.

"Zemsta Nietoperza" Johanna Straussa zaliczana jest do operetek najlepiej wytrzymujących upływ czasu. Opowiada zabawną intrygę rozgrywającą się w salonowych realiach. Spektakl w lubelskim Teatrze Muzycznym wyreżyserował jego dyrektor artystyczny Tomasz Janczak. Kierownikiem muzycznym jest Artur Wróbel, choreografię opracował Henryk Rutkowski, scenografię i kostiumy - Małgorzata Słoniowska, chór przygotowała Zofia Bernatowicz.