RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kryzys mocno uderzył w Gazprom

Publikacja: Poniedziałek, 9 listopada (11:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

O blisko 50 procent spadły w pierwszej połowie roku zyski rosyjskiego giganta energetycznego - Gazpromu - w porównaniu z rokiem ubiegłym. Winny jest wzrost wydatków koncernu.

W pierwszym półroczu Gazprom zarobił zaledwie 10,6 miliarda dolarów, podczas gdy w takim samym okresie roku ubiegłego było to 21 miliardów dolarów.

Koncern tłumaczy spadek zysków większymi kosztami operacyjnymi i wyższymi cenami gazu kupowanego w Azji Środkowej, a także spadkiem popytu na gaz na rynku europejskim. Do Europy Gazprom kieruje bowiem 65 procent swojego eksportu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: