Ciekawe, czy jeśli Światowa Federacja Narciarska się zgodzi, Polka skacząca na nartach jak Adam Małysz za najlepszych lat mogłaby mu dorównać popularnością? Kobiety są mile widziane także na skoczniach - uważa Marek Siderek ze Związku Narciarskiego. I dodaje, że 3-4 lata płeć piękna skacząca pojawi się na skoczniach i będziemy z tego dumni.
Zupełnie innego zdania jest Orest Lenczyk, trener piłkarzy Cracovii, wielki kibic skoków narciarskich oraz boksu:
Obecnie kobiety rywalizują wyłącznie w Pucharze Kontynentalnym. W 2006 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie wyraził zgody na włączenie skoków kobiet do programu igrzysk w Vancouver. Grupa zawodniczek zaskarżyła tę decyzję do sądu. W dwóch instancjach zapadły wyroki korzystne dla MKOl, któremu przyznano wyłączne prawo do decydowania o olimpijskim programie. W grudniu do kanadyjskiego Sądu Najwyższego trafił wniosek o kasację tego postanowienia.