RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Krystian Zimerman w Filharmonii Łódzkiej

Publikacja: Czwartek, 5 lutego (18:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Światowej sławy pianista Krystian Zimerman zagrał w Filharmonii Łódzkiej. W ten sposób oddał hołd wybitnej skrzypaczce i kompozytorce Grażynie Bacewicz. Koncerty Zimermana w Polsce to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju.

Za kulisy łódzkiego występu pianisty z dyrektorem filharmonii Lechem Dzierżanowskim zaglądała reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka. Posłuchaj:

Kolejne koncerty odbędą się w salach uniwersyteckich w: Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Katowicach. Na zakończenie trasy koncertowej zostanie wydana płyta z muzyką Grażyny Bacewicz.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Łódź

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: