RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kraków: Ujęto kolejnego przemytnika narkotyków

Publikacja: Wtorek, 21 marca (19:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

12. podejrzanego w śledztwie w sprawie gangu przemycającego narkotyki z Ameryki Łacińskiej zatrzymano w Krakowie. Mężczyznę ujęto tuż po przylocie do Polski – prawdopodobnie nie widział, że jest poszukiwany.

Poszukiwany listem gończym przemytnik trafił w ręce krakowskich prokuratorów apelacyjnych. Zarzucono mu udział w przemycie narkotyków o wartości co najmniej 400 tysięcy dolarów. Prokuratura będzie wnioskować o jego aresztowanie.

Krakowskie śledztwo dotyczy przemytu kokainy w latach 1997-2000. Narkotyki przewoziła z Ameryki Łacińskiej zorganizowana grupa ludzi. Mechanizm jej działania ujawnili przebywający w USA dwaj podejrzani, którzy zgodzili się na współpracę z amerykańskimi władzami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: