RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kraków: Plama ropy na Wiśle

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po Wiśle w Krakowie płynie prawie 3-kilometrowa plama ropy. Strażacy próbują zebrać przynajmniej część paliwa i odnaleźć źródło skażenia. Paliwo prawdopodobnie wyciekło z jednej z barek pływających po rzece.

Przygotowano już zaporę na Wiśle. Ma ona pomóc w zbieraniu zanieczyszczenia, przemieszczającego się wzdłuż rzeki. Ciecz ma zostać wyizolowana, zebrana w jedno miejsce i odciągnięta do specjalnych zbiorników. Akcja strażaków może potrwać nawet kilkanaście godzin.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: