Do tragedii doszło w październiku 1999 roku w krakowskim szpitalu imienia Żeromskiego. W trakcie zabiegu fototerapii trzydniowej dziewczynki lampa do naświetlania pękła i zraniła dziecko gorącymi odłamkami szkła.
Osoby odpowiedzialne za wypadek stanęły przed sądem, a rodzice domagali się od szpitala odszkodowania i zadośćuczynienia w procesie cywilnym. Pozew dotyczył 250 tys. zł zadośćuczynienia, 53 tys. zł odszkodowania i ponad tysiąca złotych miesięcznej renty.