RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kraków – lep na turystów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kraków znalazł się w czołówce najpopularniejszych turystycznych miast Europy. Czytelnicy amerykańskiego miesięcznika podróżniczego „Travel Leisure” umieścili Kraków aż na piątym miejscu rankingu. Wygrała Florencja. Drugie miejsce zajął Rzym.

Kraków wyprzedził w rankingu m.in. Pragę i Paryż. Wiadomo było, że jesteśmy lepsi od Paryża. Praga niby nas goniła, ale też się okazało, że jest gorsza. Natomiast bezkonkurencyjne są miasta włoskie - komentuje ranking miast prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Według niego, Kraków w kolejnych latach ma szansę pobić Wenecję. Natomiast Florencja jest od wielu lat na miejscu pierwszym albo drugim w tych rankingach na zmianę z Rzymem - podkreśla prezydent Krakowa.

Amerykańscy turyści wybierając miasta oceniali ich atrakcyjność i bazę noclegową. Szacuje się, że w tym roku Kraków odwiedzi ponad 3,5 miliona turystów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: