Zadaniem specjalisty było wgranie nowego oprogramowania. Było to konieczne, gdyż firma, która sprzedała parkomaty, zsynchronizowała je z włoskimi, a nie polskimi świętami. Dzień wolny od pracy to także dzień bezpłatnego parkowania, dlatego interwencja informatyka byłą niezbędna. Tłumaczono to, że coś tam się poprzesuwało w systemie. (…) Istotą sprawy jest czysto ludzki błąd - powiedział Jacek Bartlewicz, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, miejskiej firmy pobierającej opłaty za parkowanie.
Z awarii parkomatów ucieszyli się natomiast kierowcy, ponieważ urządzenia, które jeszcze nie tak dawno nie wydawały reszty, teraz obdarowały wszystkich darmowymi godzinami postoju. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Macieja Grzyba: